Acil arama için +90 544 220 4 111

Pompa Grubu

HİDROLİK POMPA NEDİR?

Tankta bulunan akışkanı, ayarlanan basınç ve debide sisteme gönderen devre elemanıdır. Pompalar, mekanik enerjiyi hidrolik enerjiye dönüştürür. Pompa, dönme hareketini elektrik motorundan alır. Pompalar basınç oluşturmaz. Akışkan sistemde bir engelle karşılaştığında basınç oluşur.

hidrolik pompa
pompa pistonu
El Pompası

Maksimum çalışma Basıncı: 310 Bar

Çalışma sıcaklığı: -30C / 110 C

Çalışma Debisi:  25cc - 40cc

Detay
Paletli Pompa

Paletli pompalar özellikle düşük gürültü seviyeleri sebebiyle kapalı alanda çalışan hidrolik sistemlerde tercih edilen bir hidrolik pompa türüdür. Paletli pompalarda artan ve azalan hacimlerin yaratılması statorun, pompa miline bağlı olan rotordan kaçık bir şekilde eksantrik olarak yerleştirilmesi ile sağlanır.

V10-V20 Paletli Pompa
20V-25V-35V-45V Paletli Pompa
Pistonlu Pompa

Pistonlu pompa, silindirik bir odadan sıvı taşımak için bir piston kullanan pozitif deplasmanlı pompalara denir. Ayrıca, yüksek pompa basınçları sağlayabildikleri ve hem viskoz hem de katı madde içeren sıvıları tutabildikleri için çok kullanışlı pompalardır. Yüksek basınçlı pompalar veya yüksek viskoziteli pompalar olarak da adlandırılırlar.

A10V Değişken Debili Pistonlu Pompa
KFA2F Eğik Eksenli Pistonlu pompa
Dişli Pompa

Dişli pompalar hidrolik güç uygulamalarında, kaldırma makinelerinde ya da mobil tesis ekipmanlarında kullanılabilir. Elektrikli ekipmanın hacimli, maliyetli veya elverişsiz olduğu alanlarda güç sağlamak için kullanışlıdır.

Detay